Kuzey Gücü Termal Spa Otel

Çorum – Amasya karayolu üzerine inşa edilecek olan Kuzey Gücü Termal Spa Hotel, Çorum şehir merkezine 52 kilometre ve 40 dakika, Amasya şehir merkezine ise 39 kilometre ve 33 dakika mesafede bulunmaktadır.

Tarihi Beke Kaplıcalarının turistik ve tarihi dokusu içinde, doğal yaşam alanına tahribat verilmeden inşa edilen otelimizde 267 adet oda, restoranlar, Aqua Park, açık ve kapalı havuzlar, bay ve bayan hamamlar, villalar ve benzinlik alanı, çeşitli eğlence tesisleri ve sosyal tesisler, ihtiyaca yönelik kullanılacak olan kongre ve toplantı salonlarından oluşmaktadır.

Termal Alan

Kapalı Termal Havuzlar

Açık hava ile teması olmayan kapalı termal havuzlar derin kubbeleri sayesinde şifanın yanı sıra sakinlik ve dinginlik sağlamaktadır.

Kaynağı doğal termal su olan kapalı havuzlar, vücut ağrılarını hafifletmeye yardımcı alternatif yöntemler olarak kabul ediliyor. Ayrıca cilt hastalıklarından iç hastalıklarına, obeziteden solunum yolu hastalıklarına kadar birçok rahatsızlıkta da etkili bir şifa kaynağıdır.

Yataklı Termal Havuzlar

Masaj özelliği sayesinde şifalı sularla vücudunuza etkili masaj yapmaktadır. Düzenli yapılan doğal masaj, strese bağlı kas ağrılarında, selülit tedavisinde, cilt rahatsızlıklarınıza gözle görünür fayda sağlamaktadır.

Ilıklıklar

Ilıklık alanları, SPA keyfinize mola vermek istediğinizde alandan dışarı çıkmanıza gerek kalmadan dinlenmeniz için hazırlanmıştır.

Kar Çeşmeleri

Kar çeşmeleri, alanlarında bulunan sauna ve sıcak terapi odalarını kullandıktan sonra vücudunuzu serinletmek için tasarlanmıştır. Kar çeşmelerinden alınan kar önce kollara ve bacaklara, daha sonra vücuda dairesel hareketlerle uygulanır. Uygulanan bu işlem cildi canlandırır, kan dolaşımını hızlandırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Soğuk algınlığına neden olmaması için uzmanlarımız kar çeşmesinin en fazla iki dakika kullanmanızı tavsiye etmektedir.

Kneipp Terapiler (Masajlı Ayak Yürüyüş Yolları)

Sıcak ve soğuk küvetlerden oluşan Kneipp banyosunda ayaklar sırasıyla ısıtılır ve soğutulur. Bu yürüyüşler sırasında kan dolaşım sistemi hızlanır. Kneipp terapi strese, gerginliğe bağlı baş ağrsına, sınırda hipertansiyon sorununa, diyabetlilere, romatizmal ağrılara da fayda sağlamaktadır. Şifalı suyun içinde yürüyüş yapmak eklemlerinize fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda yürüyüş yollarının yanlarında bulunun su püskürtme tekniği de varis rahatsızlıklarında etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Macera Duşları (Soğuk Duşlar)

Kan dolaşımını hızlandırma özelliğine sahip macera duşları; aynı zamanda görme, dokunma ve koku alma duyularına da hitap eder. Soğuk sis, tropik yağmur ve fırtına efekt seçeneklerinden oluşan butonlara basarak değişik bir deneyim yaşabilirsiniz. Her seçeneğin kendine has dokusu, rengi, su şiddeti ve sıcaklığı vardır.

Soğuk duşlar vücudunuza da fayda sağlar. Kan dolaşımınızı dengelerken vücudunuzu sıkılaştırmanız için ideal bir yöntemdir.

Sıcak Taş Yatakları

Vücudunuzu rahatlatmak için harika bir seçim olan sıcak taş yataklarımız ortalama 30-35 derece sıcaklığındadır. Sıcaklık ayarlanabilme özelliği olan taş yataklarımız vücut yapınıza uygun olarak tasarlanmıştır.

Isıtılmış yatak oturma bankları SPA tedavileri arasında vücudun kan dolaşımını hızlandırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, sinir sistemini kontrol altına almak, stresi azaltarak rahatlamayı sağlamak ve ideal dinlenmeyi sağlamak amaçları ile tasarlanmaktadırlar. Yatakların dış yüzeyleri yüksek kalitede dekoratif seramik, doğal taş ya da cam mozaik ile kaplanmaktadır. Isıtma sistemleri yatak yüzeyinin hemen altındadır. Derzlerde mekanik dayanıklılığa sahip epoksi malzemesi kullanılarak en yüksek hijyenik standartlar sağlanmaya çalışılmıştır. Isıtılmış yatakların bulunduğu mekanlar kullanıcıların tercihlerine göre ışıklandırma yapılarak renk terapisi, rahatlatıcı müzik eşliğinde ses terapisi ile zenginleştirilebilmektedir. Isıtılmış yataklara uzandığınızda, sıcaklığın vücudunuza verdiği rahatlama hissi ile birlikte kaslarınızda oluşan kramplar ve gerginlikler çözülmekte, ağrılar azalmaktadır.

Masaj Odaları

Klasik Masaj (40 DK.)

Klasik masajın kas gevşetici ve stres giderici etkisi vardır. Tercihinize göre hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla yapılır ve kan dolaşımını hızlandırır. Masajdan sonra vücudunuzdaki hafifliği hissedeceksiniz.

Medikal Masaj (45 DK.)

Medikal masajın kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı bilinmektedir. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı etkisi vardır. Kireçlenmenlerde etkili olan medikal masaj, spazm ve krampları da önlemektedir. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkileri görülmektedir. Cildin yumuşamasına, kılcak damarlarda genişleme sağlayarak dokulara daha fazla kan gitmesine yardımcı olur.

Taş Masajı (60 DK.)

Sıcak taş masajında su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı taşlar kullanılır. Özel taşlar; sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilerek uygulanır.

Özellikle kaslar üzerinde kemoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar aracılığıyla vücuda nüfuz eden ısı, kan dolaşımını hızlandırır. Böylece hücrelerin daha fazla oksijen ile temasa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Vichy Terapiler

Yağmur damlası şeklinde uygulanan terapi ortalama 20 dakika sürmektedir. 10 dakika yüz üstü, 10 dakika sırt üstü olmak üzere uygulanır. Duş başlıklarından gelen su vücudunuzun kan dolaşımını hızlandırmakta, vücudun canlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede negatif enerjiyi bedeninizden uzaklaştırır.

Tuz Odaları

Günümüzde özellikle SPA merkezlerinde sağlık amaçlı olarak en çok tercih edilen ünitelerden biri haloterapi olarak da bilinen tuz odasıdır. Tuz odası, tuz madenlerinin iklim koşullarının saplanması ile uygulanan, 19. yüzyılın ortalarında tuz madenlerinde çalışan işçilerin akciğer hastalıklarına yakalanmadıklarının keşfedilmesi ile geliştirilerek tüm dünyaya yayılmış bir rahatlama yöntemidir. Tuz terapisi solunum yollarındaki bakterilerin yok edilmesinde çok etkin olması sebebi ile yaşam kalitesini arttırıcı özelliğe sahiptir. Cildin yenilenmesi, anti-aging, akciğer ve solunum yollarının temizlenmesi ile astım, kronik farenjit, kronik bronşit hastalıklarının iyileştirilmesini desteklemektedir.  Tuz terapisi seansı ortalama 20-40 dakika sürmektedir.

Tuz odalarında kullanılan doğal tuz astım ve alerji gibi rahatsızlıkların tedavisinde destek olur. Aynı zamanda vücuttaki su miktarını düzenleyerek hücrelerin PH dengesini sağlar.

Aktivite Havuzları

Özellikle SPA merkezleri tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Tek bir havuz içerisinde birbirinden farklı bir çok aktiviteyi yapmak mümkündür. Kullanıcıların aynı mekan içerisinde şelaler, fıskiyeler, hava yatakları, baş ense masaj fiskiyeleri gibi bir çok farklı aktiviteden arzu ettiklerini seçmeleri mümkündür. Havuzunun bir köşesinde, sırtınıza ve ayaklarınıza masaj yapılırken, havuzun diğer tarafında da başınıza ve ensenize masaj yaptırabilirsiniz.

Türk Hamamı

Hamamların tarihi, zevk ve eğlence amaçlı da kullandıkları “Thermea” olarak adlandırdıkları Romalılara kadar uzanır.

Türkiye ve Osmanlı denildiğinde ilk akla gelen Türk hamamlarıdır. Yüzyıllar boyunca hamamlar Türk ve Osmanlı kültürünün en önemli ve renkli ögesi olarak varlıklarını korumuşlardır. Türklerin göçebe oldukları dönemlerde benimsedikleri hamamlar, özel bir düzenek ile ısıtılan ve soğuk suyu bulunan, yıkanma amacıyla kullanılan yapılardır. Türkler Anadolu’ya Çerge Hamam ve buhar banyosu geleneğini getirmişlerdir. Bu geleneklerini Roma banyosu ile uyumlu hale getirerek Türk Hamam kullanımını geliştirmişlerdir. Türklerin İslamiyet’i kabulü ile temizlik ile ilgili kurallar, hamamlara verilen önemi arttırmıştır.

Saunalar

Nem oranını arttırmak için su takviyesi yapılacak şekilde tasarlanmış saunalarımızda özel ahşap malzemelerden oluşan oturma ve uzanma alanları bulunmaktadır. Sauna kömürünün üzerine dökülen su ile odanın nemi artmakta ve ortama ferah koku yayılmaktadır.

Toksinlerin ve vücuttaki fazla suyun terleme yolu ile atılmasını, gözeneklerin açılmasını ve bu sayede cildinizin nefes almasını sağlamaktadır.

Klasik Fin Saunası: Klasik sauna ahşapları ile hazırlanan sıcaklığın 80° – 100° arasında değiştiği, nemin %10-25 oranı esasına göre çalıştığı banyolardır.

Bio Sauna: 50° – 60° C sıcaklık, ışık efektleri, aroma terapi, colour terapi, müzik meditasyonu gibi yan terapilerle zenginleştirilmiştir. Hem klasik, hem de stream sauna olarak kullanılabilir.

Rus Saunası: 110° – 130 C arasında değişir. Bu sıcaklığa dayanabilecek kesitte ve cinste ahşap kullanılır.

Roma Banyosu (Locanium) : Klasik saunayı sıcak ve klasik buhar banyosunu nemli bulan kişilere özel tasarlanmış banyolardır. Seramik veya mozaik oturma bankları ve ortada serinlik amaçlı soğuk su çeşmesi yada kovası bulunur.

Roma Banyosu (Tepidarium) : Sıcak ve soğuk banyo arasına yerleştirilmiş ılık bir mekandır. Vücudun sıcak mekandan soğuk mekana geçişe kolay adepte olmasını sağlar. Serinlemek için birebirdir. Sıcaklık 37°-39° derece arasındadır.

Roma Banyosu (Caldarium) : Sıcaklığın 42°- 45°C olduğu odada aromatik koku, müzik ve ışık efektleri kullanılır.

Restoranlar

Açık Büfe Restoran

Usta şeflerimiz tarafından hazırlanan, farklı lezzetlerin bir arada sunuldupu açık büfe restoranımız her gün kahvaltı ve akşam yemeği ile misafirlerimize hizmet vermektedir.

Alakart Restoran

Türk ve dünya mutfağının vazgeçilmez lezzetlerini özel sunum eşliğinde günün her saatinde hizmet vermektedir.

Vitamin Kafeler

Havuzlarda, SPA alanlarında geçireceğiniz keyifli anlarınıza sağlıklı bir mola Vitamin Bar’da.

Oyun Alanı Büfesi

Maç seyredip eğlenceli oyunlar oynamanız için keyifle döşenmiş yetişkin oyun alanımızda bulunun oyun alana büfesi, zengin menü seçeneği ile hizmet vermektedir.

Kitap Kafe

Misafirlerimizin birbirinden lezzetli kahve sunumlarımız ve enfes tatlılar eşliğinde sevdikleri kitapları okuyarak dinlenebilmeleri için hizmete açtığımız Kitap Kafede ister kendi kitaplarınızla, ister kitaplığımızda bulunan kitaplarla sakin ve huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz.

Oda Planları