ATİK Çorum 2019-2020 De 50 Milyon, 2019-2030 Da 1 Milyar Euro Hedefliyor.

ATİK Çorum Başkanı Fahri KARAYAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri ATİK Türkiye Başkanlığında ATİK Genel Başkanı Aziz ŞAHİN, ATİK Türkiye Başkanı Mehmet ARAT’ı ziyarette bulundular.
Çorum ATİK olarak  Kısa Vade de 2019-2020 Yılları 50 Milyon Euro, Uzun Vade de  2019-2030  Yılları Arası 1 Milyar Euro Ticaret Hacmi Vizyonu görüşmeleri yapıldı.
Avrupa Ticaret İş Biriliği Konsyi (ATİK)  başakanı Aziz ŞAHİN toplantıda Çorum business clup yeni üyelerine rozetlerini taktı.
Avrupa Ticaret İş Biriliği Konseyi (ATİK)  başakanı Aziz ŞAHİN toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye başkanı, Çorum başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz business clup üyelerimiz bugün burada Türkiye atık başkanımızın koordinatörlüğünde görüşmelerimizi yaptık değerlendirdik. Romanya’nın Avrupa Birliği’nin dönem başkanlığındaki çalışmalarımızı kendi aramızda konuştuk.  Çorum ve Çorum bölgesindeki çalışmalarımızda etkilerini faydalarını konuştuk ve yine  2 hafta önce yapılan Yunanistan Kavala ekonomik formunun çalışmalarını değerlendirdik.

 

Çorum ve  bölgesinde ve ATİK’in çalışmaları ve Yunanistan’da yapılacak olan ticaretin  Avrupa ülkeleri ile Afrika ülkelerine yapılacak ticaretin  görüşmelerini yaptık. Tabii ki  gagavuzya, moldovyada özerk bir cumhuriyet ve gagavuzyaya ATİK olarak ziyarette bulunacaz, ekonomik formu düzenliycez, ödül töreni yapacağız Gagavuzya önemli  Moldov’ya bunun yanında Ukrayna, Moldovya, komşusu Romanya ve Macaristandan oluşan başkanlıklarımızla  ATİK başkanlıklarımız arasında ekonomik çalışmalarımızı oluşturacağız.
Bugün burada Çorumla birlikteyiz, Çorum önemli hedefimiz her ilimize bir ATİK başkanlığının verilmesi. Türkiye başkanımızla ekonomi belirlemesi yaptık ve her ilimiz bu hedeflerde çalışmalarını yütütecek belirlemiş olduğumuz üyelerimizle business clup üyelerimizle birlik beraberlik sağlayacağız.

Şuanda Ülkemizin ekonomik gelişmelere ihtiyacı var. Yapılan “Barış Pınarı”  harekatı çok önemli. Ülkemizin ve sınırlarımızın terörden korunması için Türkiye’nin yapmış olduğu “Barış Pınarı” Harekatını  destekliyoruz, destekleyeceğiz yurt içinde ve yurt dışında bulunan ATİK başkanlarımızla Türkiye’nin bu doğru hareketini anlatacağız. Çünkü biz Avrupa Birliği’nin Afrika ve Asyaya açılan kapısıyız. Asya ve Afrikanında Avrupaya açılan kapısıyız. Biz hiç kimsenin bekçisi, hiç kimsenin polisi değiliz.
Avrupa’da bulunan 5 milyon Türk ve  Avrupa’da yaşayan Makedonya’daki kosova’daki ve diğer Türkler ve Müslümanlar, Türkiye’nin ve Türk cumhuriyetlerinin oluşturmuş olduğu hareketle Avrupa’da yaşayan ve Türkiye’yi seven insanlarla  Türkiyeyi anlatacağız, haklılığımızı anlatacağız ve anlatmaya devam edeceğiz Yılmadan devam edeceğiz.
Çorum ATİK başkanımız ve yönetimi yurt dışında buluınan Çorumlulara anlatacak  orda yaşayan Çorumlularda komşularına anlatacak.  Sivas ATİK Başkanımız yurt dışında yaşayan Sivaslılara anlatacak onlarda oturmuş oldukları bölgede ve evlerdeki yabancılara anlatacak. İşte o zaman başaracağız. Çünkü yeterince anlayamıyorlar ve medya, basın yeterince anlatmıyor biz inşallah başaracağız.

Türkiye büyük bir devlettir, ülkemiz büyük bir devlettir. Türk insanı büyüktür ama bir o kadar da demokratız, Bundan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz ülkemiz için maddi manevi ne varsa destekliyeceğiz. “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesiyel yolumuza devam edeceğiz.

Gagavuzya ve Moldovyada toplantıya katılan arkadaşlarımız ve belediye başkanları ve yetkililer ilede ödül törenine katılan arkadaşların ödüllarini vereceğiz.,

ATİK Başkanı Aziz Şahin, sosyal ve kültürel yapıyada işaret etti ve bu alanın ihmal edilmemesi gerektiğini ifade ederek, Biz yurt dışında bulunan sadece iş adamları değil, eğitim kültür çalışmaları da çok önemli Türkçe’nin kullanılması ve Türklüğün bilinmesi, gençlerimiz arasındaki irtibatın sağlanması önemli.

Belediye Başkanları ile görüşünüz,  Çorumlu olupta yurt dışında bulunan hemşehrilerinizin o ülkede  bulunan ATİK başkalıkları ile temasları sağlanmalı, Almanyadan, Amerikadan, Avusturyadan, Hindistandan bir aile geldiğinde kimsesi olmadığı için dördüncü, beşinci jenerasyon irtibat kuramıyorlar İnşallah bu sosyolojik çalışmayıda birlikte Çorum ATİK olarak oluşturalım çünkü Almanyadaki bir çorumlu yavrumuz çok önemlidir. Fransa’daki bir Çorumlu iş adamının problemi çok  önemlidir.

Çorumlu bir gencimizinde yurt dışında eğitim görmesi okuması önemlidir. Çorum ve bölgesinde bulunan sivil toplum kuruluşları ilede temasda bulunalım, onlar bize destek olsun biz onlara destek olalım.

ATİK ÇORUM BAŞKANI FAHRİ KARAYAN AÇIKLAMADA BULUNDU
Çorum ATİK başkanı ve bölge başkanı Fahri Karayan yaptığı konuşmada, öncelikle sayın genel başkanımız ve Türkiye başkanımıza ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok güzel karşılama oldu, Biz de Sayın başkanım nezdin’de Çorum’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Bölgesel olarak da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu konuda söylecek her şeyi sayın başkanım Aziz Şahin söyledi.
Çorum ATİK olarak Sektörel bazda Yurtiçi ve yurtdışı  çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz.
Bize verdikleri desteklerden dolayı Sayın başkanım Aziz Şahin ve Türkiye başkanım Mehmet ARAT’a  teşekkür ediyorum.
Biz bir aileyiz Hindistan’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Avrupa’ya dünyanın her ülkesi ve her şehirinde ATİK koordinasyon şubelerimiz var. Hep birlikte destek ve gayretlerle iyi bir  çalışma yapacağımıza inanıyorum.
Burada biz kazanmıyoruz Türkiye kazanacak. Türkiye’nin başında bulunan devlat adamlarımız olmak üzere devletimiz ülkemiz kazanacak. Hepimiz elini taşın altına koyacak ve yolumuza devam edeceğiz. Hepinize başta genel başkanım  ve Türkiye başkanım olmak üzere Herkese teşekkür ediyorum sağ olun.

ATİK TÜRKİYE BAŞKANI ARAT AÇIKLAMADA BULUNDU,

ATİK Türkiye Başkanı Mehmet ARAT, yaptığı açıklamada Çorum başkanımız ekip arkadaşları bizleri çok mutlu ettiler, çok güzel bir ziyaret oldu, faaliyetlerine uygun amaçlarına uygun çok güzel çalışmalar izliyoruz, İnşallah Çorumla alakalı  bugünkü toplantımızdada Önümüzdeki zamanlarda Çorum merkezde Uluslararası ekonomik formun projesini alt yapısını çalışmasını oluşturduk, diğer Atik
başkanları ile payşacağız. Çorum güzel bir ekonomik çalışmanın temelleri bu gün burda atılmıştır. Sizlere teşekkür ediyorum, başarılı çalışmaların devamını temenni ediyorum. Allah yollarını açık etsin.